• 0342 869 03 00

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu  tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği kapsamında “Türk Milletinin İstiklal ve Hâkimiyet Anlayışı Ekseninde Çanakkale Zaferini Kazandıran Ruh” konulu konferans programı düzenlendi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu  Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa  Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Ayhan DOĞAN, Genel Sekreter Yardımcısı Nuh OKUMUŞ, İslahiye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.H.Ahmet DEVECİ, Yüksekokul personelleri ve Yüksekokul Öğrencileri katıldı.

Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Doğan, “Türk Milletinin İstiklal ve Hâkimiyet Anlayışı Ekseninde Çanakkale Zaferini Kazandıran Ruh” başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi. Doç. Dr. Ayhan DOĞAN Konferansta “Her milletin istiklal ve istikbalinin tayininde önemli noktalar vardır, Çanakkale de bu noktaların temel taşlarından olduğunu belirterek Doç. Dr. Ayhan Doğan, Çanakkale Zaferi’nin bu açıdan milletimiz için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Türk Milletinin egemen olma ülküsü ve devlet kurma geleneğinden bahseden Doğan, Çanakkale Savaşı’nda 253 bin şehit verildiğini ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu yedi düvele gösterildiğini, atalarımızın canları pahasına Çanakkale’ye sahip çıkarak düşmana geçit vermeyerek şan ve şerefle Çanakkale Zaferini dünyaya ilan ettiklerini, Çanakkale ruhunun hala devam ettiğini ve Çanakkale’nin geçilmez olma ruhunun yanısıra Kuva-i Milliye Ruhu, Milli Mücadele Ruhu ve  15 Temmuz Ruhuyla  necip milletin Çanakkale Ruhunu yaşattıklarını belirtti.

Konferans sunumunun ardından İslahiye MeslekYüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Doç.Dr.H.Ahmet DEVECİ, tarafından Doç. Dr. Ayhan Doğan’a günün anısına Çicek takdimi gerçekleştirildi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğretim üyesi Prof. M.Ali BAL tarafından da Teşekkür Belgesi,  Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan NUR tarafından hediye takdimi ile Konferansa katılan Genel Sekreter Yardımcısı Nuh OKUMUŞ’a ise Müdür Yardımcısı Öğ.Gör. Halim GÖK  tarafından  Teşekkür Belgesi ve Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN tarafından da hediye takdimi yapıldı.

Konferansa ilgi çok büyük oldu. İslahiye Meslek Yüksekokulu öğrencileri bu tür konferansların sürekli olmasını istiyerek konuşmacı Ayhan Doğan’a teşekkür ettiler.