• 0342 869 03 00

Gaziantep Üniversitesi  İslahiye Meslek Yüksekokulu  19 Mayıs Gençlik  Satranç Turnuvası düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi İslahiye  kampüsünde Yüksekokul öğrencilerinin katılımıyla  gerçekleştirilen turnuvaya 25 öğrenci/sporcu katıldı.

Turnuvanın gençler kategorisinde Tıbbi hizmetler ve teknikler bölümü Öğrencisi Musa AVCI  birinci,  Veterinerlik Bölümü öğrencisi Samed İYİKASAP ikinci ve Yönetim ve Organizasyon Bölümü öğrencisi Turgay DÖNMEZ ise üçüncü oldu.

Etkinliğe, İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. H.Ahmet DEVECİ’nin yanısıra Müdür Yardımcısı Öğ.Gör.Halim GÖK  ve diğer personeller ile öğrenciler katıldı.

Turnuva, dereceye giren sporculara madalyaları ve Kitap  Sağlık Kültür ve Spor Darie Başkanlğınca temin edilen hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

Satranç Turnuvası Koordinatörü Bilal ERDOĞAN; Yüksekokulumuzda 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası düzenleyerek öğrencilerimizin bu güzel akıl oyununu teşvik ederek onların boş zamanlarını iyi değerlendirmelerini ve akıllıca hareket etmeleri ve  başarılı bir yaşam sürmeleri amacıyla” turnuvanın düzenlendiğini vurguladı. Erdoğan “Neslimizin geleceği için değerli eğitimcilerimiz ellerinden geleni yapıyor. Eğitim, öğrencileri ders ve testlerin arasında sıkıştırmak değil, aynı zamanda sosyal faaliyetlerle de geliştirmenin önemli olduğunu.” söyledi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ’de “Satranç turnuvamıza destek veren Yüksekokul Sekreterimiz Bilal ERDOĞAN ile öğrencilerimize/sporcularımıza teşekkür ediyorum, çok güzel bir turnuva oldu,  bu turnuvanın geleneksel olarak sonraki yıllarda da devam edeceğini" söyledi.

Öğrenciler turnuvadan  duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Birinci olan Tıbbi hizmetler ve teknikler bölümü Öğrencisi Musa AVCI Turnuvayla ilgili şunları söyledi. “Çok güzel bir turunva oldu,  Yüksekokul yöneticilerine özellikle Turnuva Koordinatörü Bilal hocamıza böyle güzel bir turnuvayı düzenledikleri için çok teşekkür ediyoruz,  Yüksekokulumuzun böyle etkinlikleri bizlere çok katkı sağlıyor” dedi.