• 0342 869 03 00

Gaziantep Üniversitesi  İslahiye Meslek Yüksekokulu ve İslahiye İlçe Eminyet Müdürlüğü işbirliğiyle "Güvenli İnternet Kullanımı" konulu bir konferans düzenlendi.

Toplumda güvenli internet kullanımına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen konferans, Ilçe Emniyet Müdürlüğü Toplumsal Destek Şubesi Polis Memuru Turgay BAHAR tarafından verildi.

Islahiye Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda yapılan konferans; İslahiye Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Konferansta, Turgay BAHAR güvenli internet ve sosyal medya kullanımı, yararları ve riskleri hakkında bilgi aktardı. BAHAR “Ülkemiz internet kullanımında dünyayla entegre olmuş durumundadır. İnternet kullanımı inanılmaz bir şekilde özellikle çocuklar ve gençler tarafından kullanılmaktadır. Bu teknolojinin daha yararlı nasıl kullanılabileceği ve kendimizi nasıl koruyabileceğimiz hususları  dünyada tartışılan bir sorundur” dedi.

Sosyal medya hakkında da bilgiler aktaran Turgay BAHAR sosyal medyayı kullanırken toplumsal hayatı ve sosyal güvenliği tehlikeye sokacak yaklaşımlardan kaçınmak gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Medyanın bilinçsiz kullanımı sonucu pek çok olumsuz söylem hızla yayılıyor. Bilgi, belge, haber ve görüntüleri doğrulanmadan yayınlanmamalı ve paylaşılmamalıdır. Anlık duygulardan ziyade herkesin inancına, diline, kültürüne saygılı olunmalı ve olumsuz bir sonucun mutlaka yazanı bulacağını,  paylaşılan bir bilgi, belge ve resmin saniyeler içinde milyonlarca kişi tarafından görüldügü icing paylaşımlarda çok  dikkatli olunmasını ve kesinlikle hakaret, tehdit ve küfürlü paylaşımlar yerine, insanca  paylaşımların yanısıra  kişisel bilgilerinde asla paylaşılmamasını” söyledi. 

Akabinde öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Öğrencilerin yoğun olarak  Polislik Mesleğine giriş koşulları hakkındaki sorular cevaplandırıhdı.

Düzenlenen konferans öğrencilerce çok beğenildi. 

Islahiye  Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. H.Ahmet DEVECİ yapılan etkinliğin öğrencilerimiz açısından çok yararlı olduğunu belirterek etkinilği koordine eden Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN’a ve konuşmacıya teşekkkür etti.

Konferansın sonunda dinleyicilerin sorularını yanıtlayan Turgay BAHAR’a, İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü adına Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN  tarafından konuşmacıya teşekkür belgesi takdim edildi.

RESİMLER