• 0342 869 03 00

 

Gaziantep Üniveristesi Sürekli Eğitim Merkezi(GÜSEM) Organik Tarım Kursu  Kursiyerleri İslahiye Meslek Yüksekokulunu ve    İslahiye Yerleşkesinde bulunan İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından kurulup işletilen  serayı ziyaret ettiler.

Ziyareti Organik Tarım Kursu Eğitmeni Öğ.Gör.Harun Cengiz  KARAYAKUPOĞLU ile Kursiyer Öğretmen Tacim DURMUŞ koordine etti.

GÜSEM Organik Tarım Kursunun 20 Öğretmen Kursiyeri Yüksekokulu ziyaretlerinde Yüksekokul Sekreteri Bilal ERDOĞAN  tarafından Yüksekokulun faaliyetleri konusunda bilgi verilmiş ve   Proje Yürücücüsü  Doç.Dr.Gökhan NUR tarafından  ise Organik Tarım ve Serada ekili bulunan ürünler hakkında teknik  bilgi verilmiştir.

Akabinde Yüksekokul birimleri ve Organik Domates yetiştirilen sera ziyaret edildi.  Sera da seranın kuruluşu hakkında Yüksekokul Müdür Vekili Doç. Dr. Gökhan NUR tarafından   seracılık teknikleri hakkında bilgi verildi.

20   Kuriyer  seraya ve yetiştirilen domateslere hayran kaldılar. Kursiyerlere serada yetiştirdilen domates ikram edildi.

Yüksekokul Müdür Vekili Doç. Dr. Gökhan NUR konuyla ilgiili şunları söyledi “Yüksekokulun  bölgemizde ilk defa üreterek başarı sağladığı sera bölge çifçimize örnek olacak niteliktedir. Bugün  Üniversitemiz  GÜSEM tarafından açılan Organik Tarım Kursu kursiyerlerinin ziyareti bizi heyecanlandırdı, kursiyerlerin  ilgisi çok güzeldi. Umarım kendilerine yararlı olmuştur.” Dedi.

 Ziyareti koordine eden Koordinatör Tacim DURMUŞ konuyla ilgili şunları söyledi; “Yüksekokul yetkililerine gösterdikleri  misafirperverlikten dolayı çok teşekkür  ediyorum, örnek alıncak bir sera olmuş,  çiftçilerimiz  kolaylıkla bu işi yapabilirler bu güzel faaliyetin bölgemizde örnek olmasını diliyorum” dedi.